ŁOWCY SKARBÓW – DIGGERS NG

ŁOWCY SKARBÓW – DIGGERS NG

maxresdefault

OBECNIE KRĘCONY JEST 4 SEZON PROGRAMU

Chyba każdy kto interesuje się wykrywaniem zna ten program.

National Geographic Channel wyrusza w pogoń za emocjami i wspaniałymi odkryciami w serii „Łowcy skarbów”. Program przedstawia losy dwóch mężczyzn, zawodowego poszukiwacza metali Georga „KG” Wyanta oraz entuzjasty historii Tima „Ringy” Taylora. Taylor i Wyant przeczesują USA w celu odnalezienia zagubionych kawałków historii: od kul pozostawionych na polach historycznych bitew po pamiątki rodzinne w postaci pierścieni czy srebrnych monet. Wszędzie, gdzie znajdują się puste podwórza, pola czy plaże udostępnione poszukiwaczom metali, tam spotkać można duet KG i Ringy. Odkrywcy współpracują z lokalnymi archeologami i historykami, poszukując skarbów, czyli – dla nich – „słodkiego nektaru”.

Opisy odcinków:

Złoto Kajunów
KG i Ringy znajdują się w Nowym Orleanie, a ich głowy zaprząta tylko jedno: złote monety! Polowanie trwa, czy uda im się na nim zarobić?

Poszukiwacze złota
W drodze powrotnej do Montany mężczyźni zatrzymują się u mamy KG, aby pomóc jej w odnalezieniu zaginionego pierścionka. Czy mężczyźnie uda się odszukać rodzinną biżuterię i dostarczyć ją strapionej rodzicielce?

Zapomniany hotel
KG i Ringy wyruszają na misję do Midwest by odnaleźć dawno zaginiony obóz kawalerii. Pragną dowodu potwierdzającego istnienie obozu, co nie będzie łatwe, ponieważ podobno znajduje się on na pustynnej oazie. Mężczyźni poszukują wskazówek w okrytym złą sławą, tajnym barze znajdującym się w przerażających wnętrzach starego hotelu. Nie mając pojęcia, co uda im się znaleźć, ponownie zakładają się o to, co może skrywać pozostawiony na Dzikim Zachodzie sejf.

Obozowisko z czasów wojny secesyjnej
Tym razem niestrudzony duet przeszukuje tereny obozowisk zamieszkiwanych podczas wojny secesyjnej. Jest to wspaniałe miejsce na odnalezienie artefaktów, nie dziwi więc fakt, że mężczyźni liczą na szczególne, pochodzące od unionistów i konfederatów skarby, w tym popularne w tamtych czasach sejfy. Podczas wojny, rodziny używały ich jako skrytek na kosztowności i zakopywały głęboko w ziemi na terenie gospodarstw. Często zdarzało się, iż po śmierci członków rodziny ukryte
w piachu skarby czekały nawet kilkadziesiąt lat, aby ponownie ujrzeć światło dzienne. KG i Ringy’emu udaje się znaleźć należącą do konfederata sprzączkę paska, lecz wciąż nie mogą trafić na trop sejfu. Zanim jednak zdecydują się wrócić do domu, KG dostaje jeszcze jedną szansę: jego detektor odbiera mocny sygnał, ale czy zwiastuje on nadchodzące bogactwo?

 

Król i pierścień
KG i Ringy udają się nad kanion rzeki Snake w Idaho, aby asystować ekipie „Diggers 911”. Mężczyźni mają nadzieję, iż uda im się nawiązać kontakt z bohaterem z dzieciństwa, Evelem Knievelem, kaskaderem – motocyklistą, który właśnie w tym miejscu wykonał swój jeden z najgłośniejszych i zarazem najbardziej nieudanych numerów. Po drodze mężczyźni próbują na nowo połączyć zagubioną obrączkę z jej właścicielem oraz zlokalizować miejsce słynnego studia fotograficznego.

Na szlaku do Oregonu
KG i Ringy odwiedzają opuszczone, znajdujące się w północno–zachodniej części Stanów Zjednoczonych miasto Chesterfield, które kiedyś położone było wzdłuż szlaku oregońskiego. Jak się okazuje ziemia pozostała całkowicie nienaruszona co jest prawdziwą gratką dla poszukiwaczy. Zanim mężczyźni dotrą na miejsce zakładają się o to, który z nich znajdzie bardziej wartościowy z historycznego punktu widzenia przedmiot, przegrany będzie musiał stoczyć walkę w błocie ze świniami. KG i Ringy rozdzielają się, by przekopać jak najwięcej ziemi, pod koniec dnia obaj mają woreczki pełne „słodkiego nektaru”, lecz nie ilość, a jakość zadecyduje o tym, który z nich skończy na ringu z wieprzem.

Rodzinny spór
W kolejnym odcinku mężczyźni przebywają w Kentucky i odwiedzają miejsce najsłynniejszego sporu rodzinnego w historii Ameryki, waśni pomiędzy Hatfieldsami i McCoys’ami. Mało odkryto artefaktów związanych z tym wydarzeniem, dlatego KG i Ringy mają nadzieję to zmienić.

Bunt Whiskey
Mężczyźni znajdują się w północno–wschodniej części USA, jednym z najstarszych miejsc, w których przyszło im kopać, czyli w samym sercu Buntu Whiskey. To tutaj, George Washington i jego żołnierze próbowali powstrzymać rolników, protestujących przeciwko nowemu, akcyzowemu podatkowi. KG i Ringy mają nadzieję na odnalezienie „słodkiego nektaru”, który może pochodzić z końca XVIII wieku.

Wykopaliska na Cape Cod
Tym razem łowcy skarbów przebywają na półwyspie Cape Cod, czyli jednej z najstarszych osad Nowego Świata. Ponieważ miejsce jest wyjątkowe, mężczyźni stawiają sobie rów1)nie wyjątkowy cel: odnalezienie przedmiotów pochodzących z początku XVII wieku.

Pole bitwy w New Jersey
KG i Ringy znajdują się na wybrzeżu New Jersey, miejscu pełnym niesamowitej historii. Na czym tym razem będzie polegać ich misja? Chłopaki zamierzają znaleźć kule, które pomogą udowodnić, iż to właśnie tutaj stoczono ostatnią bitwę w wojnie o niepodległość Ameryki. Czy uda im się tego dokonać?

 

 • Łowcy skarbów: Atomowe skarby
  Ring i KG odwiedzają plantację z XVII wieku i przeszukują miejsce przypadkowo zbombardowane przez amerykańskie lotnictwo.
 • Łowcy skarbów: Złoto z wyspy piratów
  Ringy i KG szukają złota na dziwacznej plantacji i podążają szlakiem skarbów pozostawionych przez piratów na wybrzeżu Południowej Karoliny.
 • Łowcy skarbów: Bonnie i Clyde
  W Iowa Ringy i KG szukają pocisków ze strzelaniny, do której doszło między stróżami prawa a parą słynnych przestępców, Bonnie i Clyde’em.
 • Łowcy skarbów: Krwawe Kansas
  KG i Ringy schodzą do tunelu kolejowego. W tym miejscu był kiedyś przystanek dyliżansu na szlaku Santa Fe i doszło tam do zaciekłej bitwy.
 • Łowcy skarbów: Billy Kid
  KG i Ringy odwiedzają ranczo, na którym pracował rewolwerowiec Billy Kid i gdzie wziął udział w zdarzeniach nazwanych wojną w hrabstwie Lincoln.
 • Łowcy skarbów: Wir historii
  Celem kolejnej wyprawy KG i Ringy’ego jest przełęcz Glorieta w Nowym Meksyku.
 • Łowcy skarbów: Łut szczęścia w Kentucky
  KG i Ringy kontynuują poszukiwania historycznych skarbów. Z pomocą wykrywaczy metali odkrywają dawno zapomniane skarby.
 • Łowcy skarbów: Hannibal Nectar
  KG i Ringy odwiedzają dwa z najbardziej przerażających miejsc USA – sanatorium w Louisville i Trans-Allegheny Lunatic Asylum w Wirginii Zach.
 • Łowcy skarbów: Hannibal Necktar
  KG i Ringy odwiedzają dwa z najbardziej przerażających miejsc USA – sanatorium w Louisville i Trans-Allegheny Lunatic Asylum w Wirginii Zach.
 • Łowcy skarbów: Nektar Hannibala
  KG i Ringy odwiedzają dwa z najbardziej przerażających miejsc USA – sanatorium w Louisville i Trans-Allegheny Lunatic Asylum w Wirginii Zach.
 • Łowcy skarbów: W pogoni za Benedictem Arnoldem
  W Maine KG i Ringy odwiedzają Colburn House, w którym szukają przedmiotów należących do generała Benedicta Arnolda.
 • Łowcy skarbów: Amunicja w dziurze
  KC i Ringy wyruszają na poszukiwania lufy armatniej. Rozpoczynają od placu używanego do żołnierskich parad i defilad.
 • Łowcy skarbów: Dziki Bill i Calamity Jane
  KC i Ringy szukają złota, według legendy, ukrytego przez górników. Dotychczas nikt nie znalazł skarbu, ale może oni będą mieli więcej szczęścia?
 • Łowcy skarbów: Skrzynka z żołdem
  KG i Ringy przeszukują obozowisko 7 Regimentu Kawalerii w Black Hills w Południowej Dakocie. Czy znajdą ukryte tam podobno złoto?
 • Łowcy skarbów: Forteca okrągłości
  W zachodniej Pensylwanii KG i Ringy szukają skarbów w dwóch pełnych tajemnic fortach z czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.
 • Łowcy skarbów: Zabójca Lincolna
  W Maryland Ring i KG podążają śladami Johna Wilkesa Bootha, jednego z najsłynniejszych amerykańskich zamachowców.
 • Łowcy skarbów: Zagubiona forteca
  Na Rhode Island KG i Ringy szukają głowic rewolwerowych i dziur po kulach armatnich. Natrafiają nawet na fosę ze zwodzonym mostem.
 • Łowcy skarbów: Tajemnicza moneta
  KG i Ringy przeszukują rezydencje w Newport na Rhode Island. To miejsce, które od wieków upodobali sobie najbogatsi ludzie Ameryki.
 • Łowcy skarbów: Dziki Zachód Wyatta Earpa
  KG i Ringy kontynuują swoje poszukiwania. Z pomocą wykrywaczy metali odkrywają przedmioty związane z historią Stanów Zjednoczonych.
 • Łowcy skarbów: Kapsuła czasu Steve’a Jobsa
  KG i Ringy natrafiają na puszkę z myszką do pierwszego produkowanego masowego komputera Lisa autorstwa współtwórcy Apple’a, Steve’a Jobsa.
 • Łowcy skarbów: W domu gangstera
  KG i Ringy odwiedzają stary dom Paula Ricca, największego gangstera w historii, który był płatnym mordercą i ochroniarzem w gangu Ala Capone’a.
 • Łowcy skarbów: Bourbon z Kentucky
  KG i Ring poszukują przedmiotów i pamiątek z dwóch najstarszych gorzelni w Stanach Zjednoczonych, Maker’s Mark i Buffalo Trace.
 • Łowcy skarbów: Skarb Czarnobrodego
  W północnej Karolinie KG i Ringy szukają skarbu Czarnobrodego. Odwiedzają trzy miejsca nad rzeką Tar, gdzie pirat spędził ostatnie lata życia.
 • Łowcy skarbów: Marsz Shermana
  Na szlaku z Atlanty do Savannah KG i Ringy prowadzą poszukiwania skarbu z czasów wojny secesyjnej. Czy odnajdą skrzynię ze złotem konfederatów?
 • Łowcy skarbów: Zapomniane obozowisko George’a Washingtona
  W zachodniej Pensylwanii i Maryland Ring i KG próbują ustalić lokalizację obozowisk armii pod dowództwem generała Braddocka.
 • Łowcy skarbów: Zaginiony samolot nazistów
  KG i Ringy prowadzą poszukiwania największego w swojej karierze skarbu: nazistowskiego myśliwca, który rozbił się na polu kukurydzy w Indianie.
 • Łowcy skarbów: Nektar generała Pancho Villa
  KG i Ringy kontynuują swoje poszukiwania. Z pomocą wykrywaczy metali odkrywają przedmioty związane z historią Stanów Zjednoczonych.
 • Łowcy skarbów: Gorączka złota
  KG i Ringy kontynuują swoje poszukiwania. Z pomocą wykrywaczy metali odkrywają przedmioty związane z historią Stanów Zjednoczonych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.