I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918. Historia militarna autorstwa Petera Harta – najlepsza jednotomowa historia Wielkiej Wojny od 23 września w księgarniach!

I Wojna Swiatowa - minimalka 2Toczona w latach 1914‒ 1918 wojna była pierwszym konfliktem prawdziwie globalnym, gruntownie przekształcającym bieg historii. Na skutek tego konfliktu kilka imperiów zostało osłabionych lub się rozpadło, a z ich popiołów powstały nowe państwa. Wojna zrujnowała światową gospodarkę, przynosząc kryzys, który w decydujący sposób wpłynął na losy milionów ludzi. Dogłębne zbadanie przyczyn wybuchu tej wojny oraz przebiegu działań na wszystkich frontach jest niezbędne dla zrozumienia dziejów XX wieku.

W tym wielkim dziele słynny historyk Peter Hart analizuje ten konflikt, łącząc wyniki najnowszych badań historycznych z relacjami świadków wydarzeń. Cytowane wypowiedzi generałów i admirałów pozwalają zrozumieć przyczyny podejmowanych przez nich działań, a obrazowe relacje ich podwładnych ukazują straszliwe skutki zaciętych walk.

Hart skupia się przede wszystkim na aspekcie strategicznym wojny i rozwoju taktyki wojennej oraz na wprowadzanych nowinkach technicznych, które miały decydujący wpływ na jej wynik.

Peter Hart jest absolwentem uniwersytetu w Liverpoolu. Od wielu lat pracuje w Imperial War Museum w Londynie, gdzie zajmuje się przeprowadzaniem wywiadów z weteranami współczesnych konfliktów zbrojnych. Specjalizuje się w historii I wojny światowej i jest autorem cenionych publikacji na temat, w tym Fire and Movement: The British Expeditionary Force and the Campaign of 1914, The Somme, Bloody April. Slaughter in the Skies over Arras 1917, Aces Falling. War Above Trenches 1918, Gallipoli, Passchendaele, 1918: A Very British Victory, Jutland 1916, Somme Success: The Royal Flying Corps and the Battle of the Somme 1916. Od lat pracuje też jako przewodnik po polach bitew frontu zachodniego oraz Gallipoli w Turcji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.